צ'קליסט אימיילים לפני מסירת אתר חדש ללקוח

מה אומר בעצם צ'קליסט אימיילים לפני מסירת אתר חדש ללקוח?

בתור מפתחי ובוני אתרים, כשאנחנו בונים ללקוח (או לעצמנו) אתר חדש (או לפחות התקנת וורדפרס חדשה), הסטנדרט הוא לכתוב את כתובת המייל שלנו כדי לפתוח את המשתמש הראשון.

שזה צעד הגיוני בסה"כ, אנחנו רוצים לקבל את ההתראות שנשלחו מהאתר כדי שנוכל לדבג את אותם המיילים (לטוב ולרע).

הבעיה מתחילה ברגע שאנחנו בונים את הטופס הראשון באתר…

כתובת ברירת המחדל של מערכת הוורדפרס שלנו, אם לא הגדרתם אחרת, היא הכתובת של האדמין שדרכו נוצר הטופס.

בנוסף כל מייל שמגיע ממערכת הוורדפרס עצמה – שדרוג המערכת, איפוסי סיסמא, כל ההתראות נשלחות אוטומטית למנהל האתר (שוב, האימייל הראשון, איתו אנחנו מקימים את המערכת).

אז מהם בעצם הדברים שאנחנו צריכים לעבור עליהם בצ'קליסט כדי שנוכל למסור את האתר החדש שבנינו ללקוח שלנו בלי כאבי ראש מיותרים?

כשאנחנו בונים טפסים באתר שלנו, מייל ברירת המחדל הוא המייל של המשתמש שאליו אנחנו מחוברים כאשר אנחנו יוצרים את הטפסים, בד"כ נתחבר עם המשתמש שלנו ככה שהמייל שיוגדר לטפסים הוא המייל שלנו.

במידה והתקנו מערכת ווקומרס על האתר שלנו, כתובת המייל ברירת המחדל של ווקומרס היא המייל איתו בנינו את האתר, כלומר המייל הראשי שלנו.

כדי לשנות את המייל אליו נשלחות ההתראות מווקומרס, ניכנס למערכת הוורדפרס שלנו, ווקומרס –> הגדרות, לאחר מכן ניכנס ללשונית אימיילים, שם נראה שלושה מיילים שאנחנו צריכים לשנות:
"הזמנה חדשה", "הזמנה מבוטלת" ו"הזמנה נכשלה", בשלושתם נצטרך לשנות למייל של הלקוח לפני מסירת האתר.

מתחברים למערכת הוורדפרס.
נכנסים ל"הגדרות" –> "כללי".

שם תוכלו לראות בשדה "כתובת אימייל" את הכתובת אימייל הראשית של האתר, לאחר שתשנו את האימייל, ישלח מייל לאישור החלפה למייל החדש אליו העברנו את השליטה באתר, רק לאחר שתאשרו במייל ע"י לחיצה על הקישור שישלח לכם, כתובת האימייל הראשית של האתר תשתנה סופית והתראות יתחילו להגיע אליה במקום לכתובת הקודמת שהיתה מוגדרת, עד האישור, כתובת המייל הישנה תהיה עדיין פעילה ותקבל רק היא את ההתראות ממערכת הוורדפרס.

לאחר ששינינו את המיילים בשלושת המקומות האלו, אנחנו נעבור על מערכות נוספות שמחוברות לאתר שלנו כדי לשנות שם גם את המייל למייל של בעל האתר.

כמובן שלא לשכוח להיכנס למערכת הוורדפרס –> הגדרות –> כללי, ושם נוריד את הV שמסומן כדי לא לאנדקס את האתר שלנו (דבר שהרבה אנשים שוכחים לעשות…)

אחרי שסיימנו את כל השלבים האלה, נוכל לשלוח את מפת האתר שלנו לגוגל כדי שידע אילו עמודים, פוסטים ומוצרים קיימים לנו באתר ולאנדקס אותם.

לסיכום

שינוי המיילים יחסוך לכם התעסקות מיותרת עם מיילים שהיו אמורים להגיע ללקוח ובטעות הגיעו אלינו…

יש לכם טיפ נוסף שאתם רוצים לחלוק איתנו? הוסיפו אותו בתגובות בהמשך העמוד 🙂

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב digg
שיתוף ב stumbleupon
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבלו הצעת מחיר משתלמת: