5 מאגרי תמונות חינמיים שווים במיוחד!

קבלו חמישה מאגרי תמונות חינמיים שוים במיוחד שישדרגו לכם את האתר:

היום בעידן האינטרנט כשאנחנו צריכים לחפש לעצמנו תמונות שאפשר להשתמש בהן בצורה חופשית, לא צריך לעשות מחקר ולהסתכל על המטא של כל התמונות שאתה מורידים כדי לדעת אם יש על התמונה הזאת זכויות או לא.

גם בחיפוש בגוגל תמונות עם האפשרות של "תמונות ללא זכויות יוצרים עם אפשרות עריכה" לא יביא לנו תמונות שהן חינמיות בוודאות אלא יעשה חיפוש משלו, אני לא הייית סומך על החיפוש הזה.

מצד שני, אפשר היום בקלות ובפשטות להיכנס לאחד מהאתרים האלה ולהוריד את כל התמונות שאתם רוצים, בלי לפחד מתביעות וזכויות יוצרים, לערוך אותן, לשנות אותן ולהשתמש בהן באתרים (או המצגות) שלכם.

אז בואו נקפוץ ישר לתאכלס ונראה על אילו אתרים אנחנו מדברים.

בשנת 2015 פורסם בבלוג של האתר PixaBay.com שהם הגיעו לחצי מליון תמונות חינמיות, מכל הסוגים ומכל המינים, בזמן האחרון הם גם הכניסו אפשרות לחיפוש לפי סוג התמונה, ניתן לחפש אצלם תמונות לפי וידאו / תמונה כאשר לאפשרות "תמונה" יש לנו שלוש אפשרויות לבחירה, תמונות/וקטורים/איורים.

ככה למשל ניתן להוריד קבצי SVG שניתן לערוך בתוכנות שעורכות וקטורים (למשל אדובי אילוסטרייטור), או לפחות לקבל הפרדה בין סוגי הקבצים השונים והצורך שלנו בהם.

באתר ניתן לבצע חיפוש לפי מילות חיפוש, צירוף של מילות חיפוש ואפילו לראות על כל תמונה את פרטי מילות החיפוש שיכולות להוביל לתמונה הספציפית הזאת, ככה נוכל למשל אם מצאנו תמונה שהיא בדיוק בסגנון של התמונה שחיפשנו, נוכל להשתמש במילות מפתח שמופיעות על התמונה כדי לקבל תמונות דומות.

באתר Unsplash.com ניתן למצוא גם תמונות חינמיות ברשיון CC0 לשימוש בכל מקום.

ניתן להוריד ולהשתמש בתמונות שהורדנו מהאתר לכל מטרה, לפי הפירוט של הרשיון לתמונות באתר עצמו, ניתן להוריד, לשנות, לערוך, לפרסם, לשימוש פרטי ומסחרי כאחד ואין צורך לבקש רשות או לתת קרדיט כזה או אחר לאף אחת מהתמונות שלהם.

ההגבלה היחידה שלהם אומרת שאסור להוריד את התמונות כדי להשתמש בהן באתר עם קונספט דומה שמתחרה בפלטפורמה שלהם.

באתר זה ניתן למצוא תמונות איכותיות יותר מאשר באתר פיקסה ביי, ואצלם אין חלוקה לפי סוג התמונה, היות וכל התמונות מגיעות בפורמטים קבועים (אין אצלם גרפיקות למשל, רק תמונות מצולמות).

באתר Pexels.com ניתן למצוא קטעי וידאו ותמונות איכותיות מצולמות בלבד.

אין באתר וקטורים וגרפיקות, אבל התמונות שם מהממות!

את רוב התמונות ניתן להוריד באיכות גבוהה יחסית (HD ומעלה), וכמובן גם בהן ניתן להשתמש באופן חופשי וללא סייגים וכמו ברוב האתרים, ניתן ליצור לעצמכם אוסף של תמונות שחביבות עליכם כדי שתוכלו לחזור אליהן בהמשך, במידה ותרצו להשתמש בהן.

האתר freeimages.com כשמו כן הוא, אתר שהוא מאגר תמונות חינמי, גם לשימוש פרטי וגם לשימוש מסחרי חופשי.

ניתן לצפות באתר בכמה שפות ולהרשם לאתר, אם תרצו, תוכלו כמובן גם להעלות לכל האתרים האלה תמונות שלכם שאתם רוצים לשתף בהן את העולם כדי ליצור לעצמכם שם.

בנוסף, תוכלו לעקוב אחרי היוצרים האהובים עליכם כדי לקבל התראות במידה והם מעלים תמונות חדשות לאתר, אם אהבתם את הסגנון של הצלם, תוכלו לקבל עוד תמונות שלו מהאתר בחינם כמובן.

בגלל שהגעתם עד לפה, קבלו את אחד האתרים היותר שווים שקיימים לפי דעתי.

האתר freephotos.cc הוא אתר שמאפשר לכם, בנוסף לכל התמונות החינמיות שהוא מאפשר לכם להוריד ולהשתמש בכל צורה ודרך שתבחרו, עורך תמונות חינמי ומדליק שיאפשר לכם להוסיף אלמנטור חדשים, מסגרות, ולבצע כל מיני שינויים בתמונה.

הוספת טקסט, צורות, או סתם לקשקש עליה, לערוך אותה, לשנות את גודלה ואפילו להחיל עליה פילטרים שונים ומשונים.

העורך הוא דיי בסיסי אבל נותן מענה לרוב הצרכים שלנו מעורך תמונות בסיסי.

שימו לב, ניתן לחזור אחורה אך לא ניתן לערוך אלמנטים שכבר הוספתם לתמונה, אלה יהיו קבועים ולא ניתן יהיה לשנות אותם באמצע העריכה.

לסיכום:

אמנם לא בטוח שתקבלו את כל הפתרונות שאתם מחפשים במאגרי התמונות החינמיים, אבל בהחלט תוכלו להוציא מהם הרבה, יש כל כך הרבה תמונות חינמיות במאגרים האלה שקשה לי להאמין שלא תמצאו מה שאתם צריכים, למרות שחובבי הפוטושופ שביניכם ימצאו שהם יכולים להוציא מהמאגרים האלה עולם ומלואו.

ואם לא מצאתם בכל האתרים האלה ובמליוני התמונות שבהן את מה שאתם צריכים, תמיד ניתן להיכנס למאגרי התמונות בתשלום כמו שאטרסטוק ולרכוש יצירות מיוחדות של צלמים פרטיים או אפילו למכור את התמונות שלכם במאגרים.

שיתוף

קבלו הצעת מחיר משתלמת: