מה זה וורדפרס?

אז מה זה בכלל וורדפרס?

שאלתם את עצמכם פעם מה זה וורדפרס?
שמעתם את זה בערך מליון פעם אבל תמיד אמרתם, זה לא בשבילי, זה מסובך מדי, מה אני מבין בבניית אתרים?
ובכן, קודם כל, אם לא תנסו איך תדעו?

מה זה וורדפרס?

 

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח אינטרנטית שכתובה בשפת תכנות בשם PHP, או במילים אחרות למי שפוחד ממושגים חדשים, זאת המערכת הכי פשוטה היום לבניה של אתר שהוא שלך ולא פלטפורמה אחרת שכובלת אותך אליה, לא חשוב שמות…

היתרונות של וורדפרס:

כתבתי קודם שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח, מה זה אומר בעצם?
מערכת קוד פתוח היא מערכת בה כל אחד יכול לעשות כל שינוי שהוא רוצה (כמובן במידה ויש לו גישה למערכת הניהול – לוורדפרס), מה שאומר שאני יכול לשכור מתכנת שיבנה לי משהו ספציפי לפי הדרישות שלי, אפשר לשנות כל דבר וכל הפתרונות כבר נמצאים באינטרנט, רק צריך לדעת לחפש אותם.

גמישות – אפשר לעשות כל דבר שרוצים עם וורדפרס, ואם אין כסף לשלם למתכנת כדי שיעשה בשבילכם את העבודה, אתם יכולים ללמוד את כל הדברים האלה לבד, אבל רק אם יש לכם את הכח רצון הזה והמוטיבציה כדי ללמוד לעשות את הדברים בצורה נכונה.

תמיכה – יש היום המון פורומים של שאלות בנושא וורדפרס והמון אנשים שאוהבים לעזור כי זה בטבע שלהם, ורואים את זה בתשובות המושקעות שאנשים עונים בחזרה, זה גם תרגול טוב בשבילם וגם תרגול טוב בשבילכם, לשאול את השאלה בצורה הנכונה.

מה עוד צריך לדעת על וורדפרס?

מעבר למערכת הוורדפרס עצמה אנחנו צריכים לדעת עוד כמה דברים – מה זה תבניות ותוספים?

תבניות

תבנית היא הנראות והפונקציונאליות של האתר, והיא לא גורעת או משנה את התוכן של האתר, ולא משנה את קבצי הליבה של וורדפרס.

התבנית למשל אחראית על מיקום הווידג'טים, תבנית העמודים (עמוד פוסט למשל), עיצוב הפונטים, ועוד…

תבניות יכולות להיות חינמיות ויכולות להיות בתשלום, בד"כ בתבניות חינמיות, מספר הדברים שאפשר לשנות בהן יהיה מצומצם יותר (לא מחייב), ברוב תבניות הפרימיום שקונים יש גם תמיכה ככה שלא משלמים רק על ה"תוכנה" עצמה.

תוספים

תוספים הם תוכנות קטנות שמשנות לנו דברים במערכת הוורדפרס, למשל, תוסף של טפסים יאפשר לנו לבנות טפסים למילוי באתר, תוסף אחר ידע לעקוב אחרי הכניסות לאתר שלנו וכמובן יש עוד יותר מ100,000 תוספים חינמיים ובתשלום.

אחד התוספים הכי מוכר למשל נקרא ווקומרס, זהו תוסף שהופך את אתר הוורדפרס שלנו לחנות, עם התוסף הזה אפשר ליצור מוצרים, להגדיר את המחירים של המוצרים, המשלוח שלהם, תמונת המוצר, להגדיר את המלאי של המוצרים ועוד המון המון פונקציות חיוניות לחנות שלנו.

שיתוף

קבלו הצעת מחיר משתלמת: