איך מבטלים את גוטנברג בלי תוסף מיותר?

איך מבטלים את גוטנברג? זאת השאלה אולי הכי נפוצה מאז יצאה גירסה 5 של וורדפרס, המדריך הזה יעשה לכם קצת סדר בכל הנושא.

קודם כל, למי שלא מכיר, וורדפרס בגירסה 5 שחררו ביחד עם העדכון את גוטנברג, העורך החדש בממשק נוח יותר (לא לכולם כמובן).

הרבה אנשים נתקלו בהרבה בעיות בהפעלה של גוטנברג, לא מסתדרים עם הממשק, הכל חדש, לא מה שמכירים מהמערכת המוכרת והאהובה…

גוטנברג הוא ה"בונה עמודים" החדש של וורדפרס, אך הוא גם שולט על בניית הפוסטים שלנו, והכל בממשק נוח של דראג אנד דרופ (כמו באלמנטור), איתו ניתן לשנות את מיקומי ה"ווידגטים" בגרירה פשוטה.

הבעיה היא אצל רוב האנשים שלא מכירים את גוטנברג בצורה טובה, או שמפחדים מהממשק החדש, אם אתם מהאנשים האלה, הפוסט הזה הוא במיוחד בשבילכם.

**שימו לב, השלב הראשון בהוספת קוד לתבנית שלנו הוא גיבוי האתר! אם אתם לא יודעים להתעסק בקוד, אני ממליץ למצוא בעל מקצוע שיבצע את העבודה בשבילכם.

** מומלץ לעבוד על תבנית בת כדי למנוע דריסה של השינויים שנכניס בקובץ המתאים בעדכון של התבנית.

אז איך תאכלס נפטרים מגוטנברג וחוזרים לעורך הקלאסי של וורדפרס בלי להתקין תוסף נוסף?

כדי לבצע את השינוי אנחנו נצטרך להוסיף את שורת הקוד לקובץ בשם functions.php שנמצא בתיקייה הראשית של תבנית הוורדפרס שלנו.

כדי להיכנס לעריכה של הקובץ functions.php ניכנס מתפריט הוורדפרס באיזור ניהול האתר לעיצוב -> ערוך, פעולה זו תוביל אותנו לעריכת הקבצים של התבנית (ניתן לגשת משם לקבצים של כל התבנית באתר).

אם זו פעם ראשונה שאתם נכנסים למקום זה יכול להיות שקבלו הודעה ששינויים לא נכונים יכולים לגרום לשבירה של האתר, ניתן לקליק על "אני מבין" כדי להמשיך לשלב הבא.

לאחר מכן ניתן לבחור בתפריט הצדדי שמציג את הקבצים של התבנית בקובץ functions.php כדי לערוך אותו, את הקוד נוסיף בסוף הקובץ.

אם אתם לא רואים א האפשרות "ערוך", יכול להיות שאחד מתוספי האבטחה שלכם או חברת האחסון אפילו הגבילו את הגישה לאפשרות זו לצרכי אבטחה, במקרה כזה ניתן לגשת דרך שרת הניהול שלכם לFTP ולהוסיף משם את שורת הקוד לקובץ functions.php.

אם רוצים לדעת באיזו תבנית אנחנו משתמשים באתר, נוכל לגשת לתפריט הניהול (admin) של מערכת הוורדפרס שלנו, שם ניכנס לעיצוב -> תבניות, התבנית העליונה הראשונה שנמצאת בתפריט הצד של הוורדפרס שלנו היא התבנית הפעילה באתר כרגע.

אם הגישה היא דרך FTP, ניתן להיכנס לנתיב הבא:

/wp-content/themes/themename/

רק לזכור לשנות את שם התבנית לשם התיקייה של התבנית שלכם (במקום "themename"), שם נמצא את הקובץ functions.php ובו נוסיף את שורת הקוד שלנו בסוף הקובץ.

כמו שהבטחתי, קבלו את הקוד שיבטל לכם את גוטנברג אחת ולתמיד:

				
					add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false', 10);
				
			

לא רוצים להתעסק בקוד? מפחדים על האתר שלכם? אתם לא טכנולוגיים?

יש עוד פתרון בשבילכם, אם אתם לא רוצים להתעסק עם הקוד של האתר שלכם, אתם יכולים לבצע את אותה פעולה פשוטה בהתקנת תוסף שיעשה בשבילכם את העבודה.

חיפוש פשוט במאגר התוספים של wordpress.org יתן לנו המון תוצאות, אנחנו בד"כ נבחר את התוצאה עם הכי הרבה התקנות (נכון לעכשיו התוסף Classic Editor עומד על מעל לשני מיליון התקנות).

פשוט להיכנס לתוך מערכת הוורדפרס, משם לתוספים -> הוסף תוסף ובשורת החיפוש לרשום "Disable Gutenberg" או "Classic Editor" ולהתקין את אחד התוספים.

החלטתם שאתם חייבים להתקדם? רוצים בכל זאת להתנסות בגוטנברג?

במידה והחלטתם שאתם כן רוצים לקפוץ למים ולנסות את גוטנברג, אתם מוזמנים!

לחצו על הקישור הזה כדי להתנסות בגוטנברג

אז מה אתם חושבים על גוטנברג? ספרו לי בתגובות…

שיתוף

קבלו הצעת מחיר משתלמת: